Кожен день місто продовжують руйнувати артобстріли.
Станом на 3 січня 2022 року у Бахмуті пошкоджено 355 багатоквартирних будинків та 3750 приватних. Таку інформацію у своєму звіті оприлюднив начальник військової адміністрації Бахмута Олексій Рева. Загалом у місті до початку бойових дій налічувалося 614 багатоквартирних будинків та 11 886 приватних, тобто отримали пошкодження майже 53% багатоповерхівок та 31% приватних будинків. Ці цифри потребують уточнення, т.к. у безпосередній близькості від лінії фронту зробити точний підрахунок неможливо.
На жаль, ті, хто готовив звіт градоначальнику, не повідомляють цифри повністю знищених будинків, які не підлягають відновленню. А їх процент значний, особливо в частному секторі, де рахунок зруйнованих до фундаменту будівель йде вже на тисячі. Є повністю знищені багатоповерхові будинки по вул. П. Лумумби, Некрасова, Ватутіна - побудувати їх заново буде набагато проще, чим відновити. Втім, війна ще не закончена, а кількість пошкоджених і зруйнованих будинків продовжує збільшуватися з кожним днем.
Зруйновані будинки у приватному секторі, східна околиця Бахмута. Фото з міських пабліків
Крім житлового фонду, пошкоджені абсолютно всі будівлі та приміщення установ охорони здоров'я, як первинного звена (амбулаторії та фельдшерські пункти), так і вторинного (больниця інтенсивного лікування). Повністю знищені фельдшерські пункти у селах Покровське та Відродження, неможливо визначити ступінь руйнування медучреждений в селах Зайцево, Клинове, Кліщіївка, Зеленопілля. В міській лікарні пошкоджені 70% будівель - лікувальні корпуса з 1 по 4-й, діагностичний корпус, пологовий будинок, пральні, гараж, харчоблок.
У сфері освіти ситуація така сама: різною мірою пошкоджено всі 46 шкіл та дитячих садків, інклюзивно-ресурсний центр, міський центр дітей та юнацтва (вигорів повністю), управління освіти. Сильно зруйновани дитячі садки та школи у сел. Опитне, с. Зеленопілля, Зайцеве, Клинове, Покровське. В місті зруйновані дитячі садки №10, 25, 18, 40, 49, 52, 56 та школи №1, 2, 3, 5, 10, НВК №11. Знищено навчальний корпус та гуртожиток індустріального коледжу, навчальний корпус та 2 гуртожитки Горлівського інституту іноземних мов, гуртожиток спортивного коледжу ім. С. Бубки, зруйнований навчальний корпус коледжу культури та мистецтв ім. Карабиця (колишнє муз. училище), вигорів корпус коледжу транспортної інфраструктури (раніше АТЖТ).
У Бахмуті не вціліло жодного закладу культури: з 28 довоених об'єктів повністю знищено 17 і зруйновано частково 11. Це і міський центр культури та досуга ім. Мартинова, який майже повністю згорів, і сільські будинки культури в Опитному, Іванівському, Кліщіївці, Зеленопіллі, Зайцево, Покровському, Клиновому, які повністю зруйновані. Також знищено школу мистецтв у сел. Опитне, бібліотеки в Іванівському, Кліщіївці, Зайцево, Покровському, Клиновому, Зеленопіллі и в Бахмуті по вул. Некрасова, 46. Часткові пошкодження отримали центральна бібліотека, школа мистецтв, краєзнавчий музей, народний Дім, центр культури та дозвілля у сел. Опитне, управління культури та бібліотеки-філії №1-5.
Практично повністю знищена спортивна інфраструктура міста: в СК «Металург» зруйновані трибуни, стени і криша легкоатлетичного манежу, бегові доріжки, ангари, метальні зони, зал для пауерліфтингу, футбольне поле, ігровий і тренажерний зали, господарчі приміщення, 90% вікон. Пошкоджено спортмайданчик по вул. Ювілейній, 81а.
Отримав пошкодження і міський центр соціальних служб: здание вцілило, але стоїть без вікон, дверей та з пошкодженим дахом. Практично повністю уничтожена інклюзивна дитяча площадка для дітей з обмеженими можливостями.
Не залишилося в Бахмуте і цілих тролейбусів: 12 машин з 24-х знищені повністю, ще 12 - пошкоджені. Знищено 3 тягові підстанції, контактну сеть, службовий транспорт і приміщення тролейбусного депо.
За оцінками спеціалістів КП "Бахмут-вода", в місті пошкоджена третина водопровідних сетей і чверть каналізаційних. Зруйновані будівлі Кліщіївського і Красносільского водозаборів, резервуари «Западний» і «Східний», пошкоджені 6 КНС і очистні споруди, а також територія підприємств і службовий транспорт.
Практично нічого не залишилося від торговій мережі міста: із 573 довоєнних об'єктів торгівлі в місті працюють тільки 14 магазинів і одна аптека. Повністю зруйновані павільйони на центральному ринку, магазин "Дом меблів" і "Фокстрот", магазин "Калач", ТК "Україна", магазин "Азов", кафе "Хуторок", готель "Атлантик", АЗС "Гефест" та інше.
Відновлення міста навіть до довоєнного стану займе не один рік і вимагатиме мільярдних капітальних вкладень.
влажность: давление: ветер: |