На сьогодні головною проблемою для мирних жителів, що залишаються в Бахмуті, є вода, а точніше, її відсутність. До початку бойових дій подача води до міста повністю залежала від електропостачання водозаборів, фільтрувальної станції та накопичувальних резервуарів. Немає електроенергії – немає й води у кранах. Тільки в колодязях, річці та струмках.
Після того, як у вересні 2022 року місто було остаточно знеструмлене, подача води до будинків бахмутян стала можливою лише одним способом: від дизельного генератора запускалися насоси в с. Іванівське (Красне село), набирався Західний резервуар, а потім з нього самопливом вода йшла трубами в кілька мікрорайонів міста, де люди могли набрати її з колонок та у підвалах будинків. Однак через безперервний обстріл міста постраждали не тільки будинкі, а й водопровідні мережі. Тому дорогоцінна вода з пошкоджених труб просто витікає назовні, в колодязі, де її і намагаються набрати нечисленні місцеві жителі, що досі залишаються в розбитому місті.
Такий процес зняв один із фотографів: бахмутяни набирають "баклажки" з водою просто в колодязі посеред однієї з найжвавіших вулиць міста - вул. Горбатова, біля перехрестя з вул. Садовой. Незважаючи на те, що будь-якої миті сюди може прилетіти снаряд чи міна, люди стоять посеред дороги і терпляче чекають, поки наповниться ємність. А потім не поспішаючи, пішки, тягнуть "кравчучку" з цілющою вологою собі у підвал.
Зараз, з настанням сильних морозів, це "джерело" замерзло. Видобувати воду бахмутчанам стало ще складніше, втім, як і зберегти її незамерзлу.
влажность: давление: ветер: |