Під постійними бомбардуваннями, у сирих підвалах, без електрики, газу, води, доступу до медичної допомоги – так зараз живуть діти Донеччини. У перспективі – холодна зима без опалення. Через активну фазу бойових дій не всі школярі зможуть вчитися дистанційно.
Попри це, деяких батьків доводиться вмовляти виїхати. Є випадки, коли один з них благає про порятунок, а інший – не дозволяє евакуюватися, наражаючи власних дітей на смертельний ризик. Так, з 24 лютого в регіоні загинули щонайменше 154 дитини, 198 дістали поранення (точні дані з Маріуполя та Волновахи наразі невідомі).
Допомагають врятувати малечу ювенальні поліцейські. У ході операції правоохоронці обходять кожну оселю, де є діти. Мета – з’ясувати, скільки дітей і чому залишаються на Донеччині, скільки виїхали і хто розглядає можливість евакуації.
У першу чергу це стосується багатодітних родин і сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. У населених пунктах безпосередньо біля лінії вогню залишаються мешкати понад 470 багатодітних родин, в яких виховується 1672 дитини. Найбільше – у Торецьку та Великій Новосілці. Загалом на Донеччині зараз перебувають приблизно 52 000 дітей.
Співробітники поліції роз’яснюють батькам, що евакуація передбачає й забезпечення житлом і надання всієї необхідної допомоги. Тільки за тиждень 131 родина, в яких виховується 477 дітей, виявили бажання евакуюватися.
Правоохоронці евакуюватимуть дітей, якщо цього прагне хоча б один із батьків. Категорична відмова обох батьків від евакуації фіксуватиметься, та в разі настання тяжких наслідків вони братимуть відповідальність за життя дитини на себе.
За ініціативою ювенальних поліцейських в обласній військовій адміністрації створено гарячу телефонну лінію для допомоги в евакуації багатодітних сімей з подальшим розселенням у більш спокійних районах України, а також за кордоном. За перші три дні на лінію звернулися 62 родини, 10 з них вже евакуйовано.
Номер «гарячої лінії» - 099 423 51 60.
влажность: давление: ветер: |